Insygnia władzy na zamówienie

Władza to przede wszystkim odpowiedzialność za powierzone opiece dobro.

To zaszczytny obowiązek pełniony w sposób jawny i widoczny.

Są sytuacje kiedy ta widoczność przybiera szczególnie odświętny charakter.

Ważnym elementem podniosłości chwili są insygnia władzy. 

Ich przekaz jest niezwykle istotny – wskazują przedmiot troski.

 

Stosujemy szlachetne i tradycyjne materiały:

srebro, złoto, mosiądz, brąz, drewno, kamień.

 

 

Insygnia władzy

Wyjątkowe znaczenie odpowiedzialnych funkcji państwowych wyraża się poprzez odpowiednie dekoracje. Insygnia władzy, takie jak łańcuch sędziowski, są majestatyczną ozdobą, która symbolizuje niezwykłą wagę pełnionej funkcji. Dlatego tego typu wyroby muszą swoim wyglądem pokazywać dostojność i powagę. Jako doświadczony producent odznaczeń i orderów przykładamy dużą wagę do tego, jak wyglądają i z czego są zrobione nasze produkty.

Insygnia władzy – ponadczasowe znaczenie

Już od najdawniejszych wieków insygnia władzy królewskiej i sędziowskiej są bardzo istotnym elementem w kulturze i świadomości ludzi. Symbolizują nie tylko przywództwo, ale też wyższe wartości, które powinny za nią stać, jak sprawiedliwość, mądrość, odpowiedzialność. Były więc i dalej są ważnym wyposażeniem koronowanych głów, ale też osób pełniących najwyższe funkcje państwowe, jak sędzia czy marszałek sejmu. Wśród najpopularniejszych tego typu obiektów można wymienić łańcuch sędziowski czy laskę ceremonialną. Należą one do najczęściej wytwarzanych przez naszą mennicę insygniów.

Projektowanie i wytwarzanie insygniów

W galerii zdjęć można oglądać niektóre z naszych produktów stworzonych na zamówienie. Każdy z nich jest unikalnym projektem, dopracowanym w najmniejszym detalu. W naszej pracy na pierwszym miejscu stawiamy projekt i wymagania klientów oraz charakter wykonywanego przedmiotu. Najpierw w porozumieniu z zamawiającym powstaje wyjątkowa koncepcja, której wynikiem są przepiękne łańcuchy sędziowskie i laski. Insygnia, które tworzymy, są skrupulatnie wykańczane. Powstają z najwyższej jakości materiałów – srebra, złota, drewna, mosiądzu, kamienia i brązu. Dobór właściwej technologii zależy od wybranego projektu.

Władza i jej przymioty

Naszą misją jest wyrób pięknych i trwałych rzeczy o ponadczasowym znaczeniu. Wiemy, że ich wytwarzanie łączy się z dużą odpowiedzialnością. Są ważne nie tylko dla osób, które będą je nosić. Ich symboliczne znaczenie jest istotne z punktu widzenia państwa. Insygnia władzy, takie jak łańcuch sędziowski, to namacalna postać narodowych i patriotycznych wartości cenionych przez Polaków. Godne udekorowanie urzędników i sędziów na najwyższych stanowiskach pokazuje znaczenie całego kraju.

Kierując się takimi przemyśleniami i pobudkami, stawiamy na najlepsze projekty i materiały. Wsłuchujemy się w uwagi klienta, mając wiele do zaoferowania nie tylko w procesie wykonywania zamówienia, ale również przy jego projektowaniu. Zachęcamy do kontaktu z nami, by móc zasięgnąć szczegółowej informacji na temat potrzeb. Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć powstałych wcześniej w naszej mennicy insygniów władzy.

Czytaj więcej

Łańcuch dla burmistrza

mosiądz złocony

 

przykładowe łańcuchy zrealizowane w różnych technikach

Insygnia władzy na zamówienie przedstawiające łańcuchy burmistrza oraz łańcuch sędziowski

laska ceremonialna

mosiądz, drewno

 

laska ceremonialna

mosiądz, drewno