Medale bite i tłoczone na zamówienie

Medale bite i tłoczone

Chcesz zwiększyć prestiż zawodów sportowych i wyróżnić sportowców, którzy zajmą w nich czołowe miejsca? A może pragniesz nagrodzić najlepszych pracowników za ich zaangażowanie i rzetelną pracę? Podaruj im bite medale. W Mennicy Markowej z sukcesem zajmujemy się tłoczeniem metalowych krążków na zamówienie. Naszą ofertę kierujemy zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i firm, instytucji oraz urzędów. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się odznaczenia okolicznościowe i sportowe. Wykonujemy je w wielu wielkościach i kształtach, z rozmaitymi wzorami, fakturami i wykończeniem.

Oferujemy tłoczenie medali, wykorzystując zaawansowane narzędzia, maszyny i programy. Dzięki temu jesteśmy w stanie w pełni uzyskać zamierzony efekt idealnego kontrastu, głębi, dokładności detali i kolorów, nawet na odznaczeniach o najmniejszej średnicy. Realizujemy zamówienia na bite ordery w różnych formach: nie tylko klasycznych, okrągłych, ale też kwadratowych i innych. Możemy stworzyć na nich dowolne grafiki – postaci ludzi i zwierząt, obiektów, przedmiotów, napisów i symboli. Wśród naszych propozycji znajdziesz też odznaki z prześwitem oraz modele ażurowe.

Tłoczenie medali klasy premium

Technika tłoczenia pozwala nanieść na medal dużą liczbę szczegółów. Z tej przyczyny odznaczenia tłoczone to szczególnie polecana propozycja dla osób poszukujących bardzo wysokiej jakości i dokładności produktów wykonanych w technice 3D. Medale bite różnią się od swych odlewanych odpowiedników przede wszystkim rodzajem użytego materiału oraz typem wykorzystanej matrycy.

Podczas tłoczenia odznaczeń wykorzystuje się formę z metalu, a nie gipsu bądź silikonu. Same krążki są tworzone z mosiądzu, srebra, cynku, tombaku, a nawet złota. Często wykonujemy je też ze stopu aluminium z miedzią lub cynku z aluminium (tzw. znalu) – to tworzywo jest idealne do obróbki plastycznej i odlewów ze względu na swą dużą plastyczność.

Cechą wyróżniającą medale jest doskonała precyzja i jakość wykonania. Duża liczba detali i zaawansowany proces produkcji sprawiają, że odznaki bite są zazwyczaj nieco droższe niż odlewane odpowiedniki. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Jeśli zależy Ci na niższej cenie, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości barwienia, postaw na wyroby wytworzone metodą wodną z wykorzystaniem farb akrylowych. Po ich zastosowaniu krążek nie wymaga najwyższych temperatur wypalania. Jeśli natomiast zależy Ci na tym, aby odznaczenie wyróżniało się efektownym połyskiem, polecanym rozwiązaniem jest technika kolorowego tłoczenia z użyciem olejnej farby, wymagająca ekstremalnie wysokich parametrów wypalania.

Czym charakteryzują się nasze medale i do kogo jest skierowana oferta?

Tak jak to można zaobserwować w dokumentacji naszych prac – są to różnorodne projekty, odnoszące się do wydarzeń, osób i miejsc. Zamawiają je urzędy, instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne. Jako uznany producent stawiamy na trwałość i oryginalność, dlatego nasze wyroby są niepowtarzalne, różniące się nie tylko tematem, ale też kompozycją, kształtem czy rozmiarem. Każdy medal okolicznościowy w mennicy powstaje na zamówienie, zgodnie z wytycznymi, które dostajemy od zamawiającego.

Czytaj więcej

Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 1
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 2
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 3
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 5
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 6
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 7
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 8
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 9
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 10
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 11
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 12
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 13
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 14
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 15
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 16
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 16
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 17
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 19