Medale na zamówienie

Medale wybijano już w starożytnej Grecji i Rzymie.

Było to cenione rzemiosło, a medale służyły jako upominek lub pamiątka.

W Europie, szczególnie w okresie Renesansu, wybijano w dużych ilościach medale elekcyjne.

W Polsce pierwszy medal został wybity w 1508 r.

Dokładamy wszelkich starań aby dołączyć do wielowiekowej tradycji medalierstwa.

Mamy świadomość, że medale powinny przenieść w czasie doniosłość chwili.

Używamy technik i materiałów, które gwarantują wielowiekową trwałość.

Z tego powodu preferujemy bicie medali, zamiast odlewania ich z mniej trwałych stopów aluminium i cynku (Znal).

 

Medale

Tworzenie dzieł z metalu to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. Niezależnie od techniki wyroby medali – czy są bite, czy odlewane – każdy z nich jest pieczołowicie zaprojektowany i dopracowany. Mennica Markowa, jako uznany producent na rynku, stawia przede wszystkim na najwyższą jakość w korzystnej cenie. Dlatego szukając tego typu usługi, warto zwrócić się do nas. Jesteśmy otwarci na różne pomysły, projekty i wyzwania, nie zniechęcają nas skomplikowane rozwiązania, a nasi klienci mogą liczyć na fachową obsługę oraz pomoc już w fazie koncepcyjnej.

Historia medalierstwa od czasów starożytnych

Stawiając sobie za cel wykonywanie unikalnych dzieł z wykorzystaniem tradycyjnych technik, bierzemy za wzór największe dokonania w zakresie medalierstwa z różnych epok. Już w starożytnych Grecji i Rzymie wyrabiano medale bite i odlewane, które służyły jako ordery i inne odznaczenia wojskowe. Metody, mimo że ciągle udoskonalane, nie zmieniały się znacząco na przestrzeni wieków. Podobnie w dobie renesansu wytwarzano medale elekcyjne, a pierwszy tego typu okaz powstał na ziemiach polskich w 1508 r.

Z postępującym rozwojem owego rzemiosła artystycznego rozszerzało się jego zastosowanie. Krążki z metalu na zamówienie bito i odlewano na cześć władców i znanych postaci z okazji różnych wydarzeń, rocznic, pamiętnych dat, ku uczczeniu bóstw, zmarłych, jubilatów czy nowożeńców. Ta charakterystyczna forma rzeźbiarska stała się ważną dziedziną sztuki oraz świetnym źródłem wiedzy historycznej. W medalach można doszukiwać się niekiedy dużego podobieństwa do monet, które różni zasadniczo jedna cecha – te drugie mają nominał. Dlatego również wyjątkowe okolicznościowe bilony są jak najbardziej dziełem medalierów.

W miarę upływu lat techniki produkcji medali zmieniły się. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i maszyn oraz wysokiej jakości materiałów niewątpliwie pozwoliło na jeszcze wyższą precyzję tworzenia wyrobów.

Medale – symbol prestiżu i sukcesu

Sztuka produkcji medali istnieje od setek lat. I mimo że na przestrzeni wieków zmieniło się w tej kwestii wiele: udoskonalono technikę, materiały i narzędzia wytwarzania metalowych krążków, to niezmiennie te z pozoru zwyczajne przedmioty zachowują swą sentymentalną i symboliczną wartość. Do dziś upamiętniają ważne chwile, rocznice, wydarzenia i rekordy. Wyróżnienia od profesjonalnego producenta stanowią najwyższe odznaczenie lub nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe, wojskowe i inne.

Medale bite i odlewane według Twojego projektu

Duża dbałość o szczegóły, poczucie estetyki i rozwinięty warsztat artystyczny to zalety, którymi może się poszczycić Mennica Markowa, producent medali bitych i odlewanych na zamówienie. Sięgamy po najtrwalsze i najbardziej efektowne technologie, które pomagają tworzyć nam niepowtarzalne dzieła dla naszych klientów. Współpraca z nami przebiega w przyjaznej atmosferze i otwartości na wszelkie potrzeby i wymagania.

Niezależnie, czy masz dla nas dokładny, skończony rysunek graficzny, czy jedynie szkic, w którym chciałbyś pewnych poprawek – pomożemy zaprojektować i wykonamy medale odlewane i bite na zamówienie, z których będziesz mógł być zadowolony.

Produkcja medali sportowych i okolicznościowych

Profesjonalna produkcja medali to nasz zawód i pasja. Jako doświadczony producent od lat z sukcesem realizujemy zamówienia na odznaczenia sportowe i okolicznościowe. Zapewniamy kompleksową obsługę – począwszy od doradztwa przez zaprojektowanie aż po fachowe wykonanie.

Sportowe i okolicznościowe krążki od producenta to polecany sposób na docenienie pracownika, bliskiej osoby czy sportowca. Warto je wręczyć w dowód uznania za szczególne dokonania. Starannie wykonane, oryginalne odznaczenia z dedykacją mogą stać się wspaniałą pamiątką. Nagrody dla specjalisty w firmie, zdolnego ucznia albo zdobywcy podium w zawodach wyróżnią i jeszcze bardziej zmotywują do dalszej pracy i zdobywania kolejnych osiągnięć.

Wysoka jakość i trwałość – podstawowe cechy naszych medali

Dobranie odpowiedniej techniki, narzędzi i materiału gwarantuje wysoką jakość produktu i jego trwałość. Znając swój fach od podszewki, ciągle ulepszamy nasze rozwiązania i doskonalimy nasze umiejętności. Dzięki temu możemy tworzyć konkurencyjne wyroby i zdobywamy zaufanie naszych klientów. Korzystamy z wysokiej jakości metali, które poddajemy odpowiedniej obróbce termicznej, chemicznej czy mechanicznej – zależnie od wybranej technologii. Ma to wpływ na wygląd krążka bitego, jak i odlewanego oraz na jego odporność na różnego rodzaju czynniki, jak tarcie czy upływ czasu.

Jako producent medali z bogatym doświadczeniem i wiedzą możemy zapewnić naszym nabywcom nie tylko najlepszej jakości wyroby, ale też fachowe doradztwo. Służymy poradą w zakresie wyboru odpowiednich rozwiązań i towarów. Przed przystąpieniem do realizacji wykonujemy projekt na podstawie danych, informacji oraz ewentualnych zdjęć i rysunków od klienta.

Do projektowania krążków wykorzystujemy zaawansowane programy komputerowe przeznaczone do tworzenia grafiki wektorowej i 3D. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować obraz odznaczenia, który będzie możliwie najbardziej zbliżony do końcowego wyglądu wyrobu. Jego zaakceptowanie przez odbiorcę to znak, że spełnia on wszystkie wymagania i może zostać przekazany do produkcji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi projektami, które można zobaczyć na stronie Mennicy Markowej. Szczegółowe odwzorowanie wzorów, postaci ludzkich i zwierzęcych, a także symboli i znaków, jest niezwykle istotne nawet przy tak niedużych formach, gdzie największe osiągają 100 mm średnicy. Duży wpływ mają na to również takie elementy, jak faktura czy patyna. Dzięki nim tworzy się na medalu na zamówienie większa głębia i kontrast, niezależnie od tego, czy będzie on odlewany czy bity. Dlatego zwracamy uwagę na każdy szczegół i proponujemy różne warianty dotyczące nawet takich kwestii.

Wizualizacje komputerowe medali okolicznościowych

Ciekawe i atrakcyjne przedstawienie obiektu, który ma stanowić wizytówkę ważnego wydarzenia, rocznicy, postaci czy instytucji, jest ważne dla osób je zamawiających. Jako producent oferujemy więc również ciekawe wizualizacje komputerowe, także animowane, które mogą stanowić nietuzinkową reklamę medalu bitego i odlewanego na zamówienie na stronie klienta lub w mediach społecznościowych. Tego typu usługa nie podniesie znacznie ceny, a może mieć realny wpływ na promocję danej działalności lub okoliczności.

Multimedialny obraz produktu, który oferujemy jeszcze przed wytworzeniem medalu na zamówienie, jest dość dokładnym odwzorowaniem jego finalnego wyglądu. Jest to bardzo wygodna forma projektu dla kupującego, który po zobaczeniu go może świadomie zdecydować, czy to dla niego satysfakcjonuje rozwiązanie i czy chce skorzystać z usługi. Pozwala to również wprowadzić dodatkowe poprawki jeszcze przed rozpoczęciem bicia bądź odlewania.

Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji i skonsultowania swoich pomysłów. W ten sposób ustalimy również cenę odpowiednią do danego zamówienia. Naszą ofertę produkcji nagród kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a także urzędów czy instytucji. Wykonując odznaki, wykorzystujemy wyłącznie świetnej klasy materiały, co wpływa na doskonały wygląd i trwałość produktów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i wybierz najwyższej jakości medale wprost od producenta Zapraszamy!

Medal na zamówienie miasta stołecznego WarszawyMedal zamówiony z okazji święta miasta LubaniaMedal wyprodukowany na zamówienie WunderteamuMedal wyprodukowany na zamówienie rocznicy wizyty Jana Pawła 2Medal na zamówienie powiatu inowrocławskiegoProdukcja medalu na zamówienie dla powiatu płockiegoMedal na zamówienie powiatu budgoskiegoMedal na zamówienie z okazji 700 lecia Czarnego PotokaRewers medalu na zamówienie dla miasta Czarny PotokMedal wyprodukowany na zamówienie powiatu bydgoskiegoMedal wytworzony na zamówienie 70 lecia lasów państwowychMedal z wizerunkiem Józefa Piłsudzkiego produkowany na specjalne zamówienie

Czytaj więcej

Producent medali na zamówienie