Medale okolicznościowe na zamówienie

Medale okolicznościowe

Jedną z najpopularniejszych form płaskorzeźby są zdecydowanie medale okolicznościowe. Mennica Markowa, jako liczący się na rynku producent tego typu wyrobów, oferuje szeroki zakres usług w zakresie projektowania i wykonywania ich. Szukając ciekawej formy odznaczenia, pamiątki czy nagrody, warto skorzystać z możliwości zakupu unikatowego dzieła i cieszyć się jego wyjątkową trwałością i oryginalnym wyglądem.

Medale okolicznościowe to trwały pamiętnik dziejów

Jak większość spośród rzemiosł artystycznych – medalierstwo cieszy się bogatą historią i ciekawym zbiorem okazów jedynych w swoim rodzaju. Ta dziedzina sztuki ma niewątpliwie duży wpływ na „katalogowanie” istotnych wydarzeń, rocznic czy upamiętnianie czynów ważnych postaci. Z jej wytworów w dalszym ciągu chętnie się korzysta, bo wiele osobistości i okoliczności wymaga stosownego upamiętnienia. Nasza mennica przykłada dużą wagę do tego typu podniosłych pobudek, ale nie ignoruje też bardziej kameralnych i osobistych potrzeb. Dlatego tworzymy medale okolicznościowe na różne okazje i dla różnych klientów, zgodnie z ich koncepcją i wymaganiami.

Czym charakteryzują się nasze medale i do kogo jest skierowana oferta?

Tak jak to można zaobserwować w dokumentacji naszych prac – są to różnorodne projekty, odnoszące się do wydarzeń, osób i miejsc. Zamawiają je urzędy, instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne. Jako uznany producent stawiamy na trwałość i oryginalność, dlatego nasze wyroby są niepowtarzalne, różniące się nie tylko tematem, ale też kompozycją, kształtem czy rozmiarem. Każdy medal okolicznościowy w mennicy powstaje na zamówienie, zgodnie z wytycznymi, które dostajemy od zamawiającego.

Co pojawia się na medalach naszej mennicy?

Oferowane produkty cechują się dużą szczegółowością i dokładnością wykonania. W naszej mennicy dbamy o odwzorowywanie jak najstaranniej portretów, symboli, architektury i innego typu obiektów, co jest istotne przy tego typu pracach rzeźbiarskich. Medale okolicznościowe mają niejednokrotnie charakter nagrody lub pamiątki, więc ich warstwa estetyczna ma często większe znaczenie od samego materiału użytego do bicia lub odlewania. Niewielkie detale potrafią znacząco wpływać na odbiór całego dzieła.

Medale okolicznościowe najwyższej jakości

Nie jest nam jednak obojętna klasa użytych metali, dlatego nasze wyroby mennicze odznaczają się wysoką jakością również w tej kwestii. Zależnie od potrzeb, budżetu i upodobań klientów proponujemy wysokiej jakości medale z brązu, blachy, pozłacane, posrebrzane, jak i wykonane ze srebra. W fazie projektowania doradzamy również w zakresie wyboru odpowiedniej techniki i materiałów dostosowanych do wymagań konkretnej koncepcji.

Etui do medalu okolicznościowego – na prezent i nie tylko

Zamawiając produkt okolicznościowy w Mennicy Markowej, warto skorzystać z możliwości dopasowania eleganckiego etui, które będzie właściwą oprawą i zabezpieczeniem dla medalu. Takie opakowanie będzie nie tylko schludne, ale też efektownie dopełni metalowy obiekt. Zestawienie polerowanej i patynowanej powierzchni z miękką tkaniną w soczystym kolorze będzie ciekawe i przykuwające wzrok, a otulające to wszystko drewno w przyjemnym, szlachetnym odcieniu sprawi, że całość będzie bardziej dostojna i dopasowana do oficjalnych okoliczności.

Jeśli szukacie odpowiedniego producenta, który wykona projekt zgodnie z Waszą koncepcją medalu okolicznościowego i pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązania dla nieskończonych projektów, to zapraszamy do kontaktu z naszą mennicą. Pomożemy, doradzimy, stworzymy wizualizację – wszystko to pomoże wybrać Ci wygląd Twojego medalu.

Czytaj więcej

Medal okolicznościowy Solidarność na 25 lat wolności
Medale bite i tłoczone na zamówienie zdjęcie 2
Okolicznościowy medal dla adwokatury polskiej
Medal okolicznościowy z okazji 10 lat samorządu powiatowego w Krotoszynie
Medal okolicznościowy z okazji 400 lecia miasta
Zamówienia medalu okolicznościowego z okazji 35 lecia płetwonurków
Cud pod Lublinem medal okolicznościowy
Zamówienia medalu okolicznościowego z okazji 35 lecia płetwonurków
Medal okolicznościowy 1939-1989
Medal okolicznościowy z okazji 90 lecia administracji skarbowej
Urząd do spraw kombatantów
Medal okolicznościowy zamówiony z okazji 110 lecia straży pożarnej
Medal z herbem wyprodukowany na specjalną okoliczność
Dwa lwy w herbie na medalu okolicznościowym
Maryja z Jezusem na rewersie medalu okolicznościowego
Medal wyprodukowany z okazji okoliczności 70-lecia lasów państwowych
Medal okolicznościowy z dwugłowym orłem na rewersie
Medal okolicznościowy wyprodukowany na zlecenie miasta Przemyśl